Skip to content ↓

East Sheen Primary

Upper Richmond Rd West, London, SW14 8ED

Staff List

    

Headship Team 

Elizabeth Page

Headteacher MA (Hons Cantab) PGCE NPQH

Debbie Canner

Deputy Headteacher BA (Hons) PGCE

Donna Connor

Assistant Headteacher/SENDCo

Class Teachers 

Maddie Jensen

Reception EYFS Leader

Joe Easeman

Reception Computing Coordinator

Jade Fuller

Reception SLT PE Coordinator

Amy Spikereit

Reception

Lottie Swift

Y1 KS1 Leader PE Coordinator

Anna Lucas

Y1

Claudia Stewart

Yr 1

Joshua Bailey

Yr 2

Ronni Thorp

Y2

Abigail Pennington

Yr 2

Claire Bracey

Y2 Science Leader (Maternity)

Dawn Clacher

Y3 Maths Leader

Claire Crichton

Y3

Enka Kapllani

Y3

Laura Fernandez

Yr 4

Emily Goodwin

Yr 4

Georgina Daborn

Y4

Carmel McGovern

Y5

Carla Hunter

Y5 KS2 Leader Thinking Schools Coordinator

Rebecca Moxom

Y5

Helena Vardy

Yr 5

Harry Page

Y6 KS2 Leader English Leader

Victoria Strang

Y6 / Assessment Leader

Stephanie Reed

KS2 Music

Catherine Parke

French Teacher

Teaching Assistants 

Lorna Major

HLTA

Gail Hankin

HLTA

Karen Hilder

HLTA

Holly Mitchell

EYFS HLTA / Website Manager

Ali Barnes

TA

Elizabeth Mends

EYFS TA

Emma Tatnell

TA

Jana Wanli

HLTA

Lea Heron

Interventions Assistant

Linda Phillips

TA

Melissa Tatnell

TA

Sarah Thompson

TA

Sarah Tatnell

TA

Simone Glen

TA

Susanne Harrison

TA

Toni Greaves

EYFS TA

Learning Support Assistants 

Ash Alexander

LSA Phoenix Room

Melvut Gunes

LSA Phoenix Room

Paul Edey

LSA

Tanya Jones

LSA

Fran Foley

Pastoral and Inclusion Manager

Deborah Skinner

LSA

Fiona Heath

LSA

Leyla Garcia Lewis

LSA

Szandra Hegedus

LSA

Ingrid Shercliff

LSA

Dagmara Wasilewska McGill

LSA

Holly Browm

LSA

Shelley Johnson

LSA Phoenix Room

Nicoleta Rotaru

LSA / Midday Supervisor

Leanne Francois

Learning Support Assistant

Chloe Cibardo

LSA

Administration Team 

Becky Webster

PA to Headship Team

Jan Regan

School Business Manager

Marie Hambridge

Administration Officer

Emily Gray

Welfare Assistant

Maxine Bushell

Welfare Assistant

Wendy Kerschbaum

Administration Assistant

School Midday Supervisory Assistants 

David Rivers

Elizabeth Hassani

Hayley Baxter

Mary Ordanez

Rachel Rixon

Rohangiz Sabzalizadeh

Winnie Lim

Ranna Chaudry

Sioh Ting Cheoh

Shazia Mahmood

Fitore Muhazheri

Kerry White

Galina Dimitrova

Midday Supervisor

Marie Ayong

Midday Supervisor

Contracts 

Scott Hunter

Next Step Sports