Skip to content ↓

East Sheen Primary

Upper Richmond Rd West, London, SW14 8ED

Staff

    

Headship Team 

Deborah Canner

Headteacher BA (Hons) PGCE & Designated Safeguarding Lead

Harry Page

Deputy Headteacher BSc (Hons) PGCE (M) & Deputy DSL

Donna Connor

Assistant Headteacher/SENDCo BSc (Hons) PGCE DipEd NASENCo & Deputy DSL

Class Teachers 

Laura Fernandez

Reception & Early Years Leader

Laura Linter

Reception & Enrichment Leader

Charlotte Swift

Reception & PE Leader

Laura Allen

Yr 1 & Reading for Pleasure Leader

Marta Delgado Perez

Yr 1 & EAL Leader

Sophie Crawley

Yr 1

Madeleine Jensen

Yr 2 & Phonics Leader

Hannah Robinson

Yr 2 & Environment Leader

Louise Devlin

Yr 2 & Art Leader

Dawn Clacher

Y3 & Maths Leader

Amy Spikereit

Yr 3 & PLT Leader

Kilina de Souza

Yr 3 & RE Leader

Claire Crichton

Y3 & PSHE Leader

Emily Goodwin

Yr 4 & History Leader

Enka Kapllani

Yr 4 & Design and Technology Leader

Joshua Bailey

Yr 4 & Computing Leader

Jade Fuller

Yr 5 & PE Leader

Carla Hunter

Yr 5 & Thinking Schools Leader

Ronni Thorp

Yr 5 & Geography Leader

Felicity Sanders

Yr 5

Victoria Strang

Y6 & Assessment Leader

Helena Vardy

Yr 6 & English Leader

Georgina Daborn

Y6 & Science Leader

Colin Shaw

Diversity Leader & Computing (KS2) & French (KS1)

Carmel McGovern

Interventions

Catherine Parke

French Leader

Teaching Assistants 

Holly Mitchell

Early Years HLTA & Website Manager

Lorna Major

HLTA

Gail Hankin

HLTA

Karen Hilder

HLTA

Elizabeth Mends

Early Years TA

Chloe Cibardo

Early Years TA

Toni Greaves

Early Years TA

Emma Tatnell

TA

Lea Heron

Interventions Assistant

Linda Phillips

TA

Melissa Tatnell

TA

Sarah Thompson

TA

Sarah Tatnell

TA

Simone Dinan

TA

Susanne Harrison

TA

Katie Durling

TA

Katerina Kalaitzidou

Teaching Assistant

Learning Support Assistants 

Ash Alexander

LSA Phoenix Room

Melvut Gunes

LSA Phoenix Room

Paule Edey

LSA

Tanya Jones

LSA

Fran Foley

Pastoral and Inclusion Manager

Deborah Skinner

LSA

Fiona Heath

LSA

Leyla Garcia Lewis

LSA

Szandra Hegedus

LSA

Ingrid Shercliff

LSA

Dagmara Wasilewska McGill

LSA

Holly Brown

LSA

Shelley Johnson

LSA Phoenix Room

Nicoleta Rotaru

LSA / Midday Supervisor

Oscar Brazil

LSA

Administration Team 

Becky Webster

PA to Headship Team

Jan Regan

School Business Manager

Marie Hambridge

Administration Officer

Emily Gray

Welfare Assistant

Wendy Kerschbaum

Administration Assistant

School Midday Supervisory Assistants 

David Rivers

Elizabeth Hassani

Hayley Baxter

Mary Ordanez

Rachel Rixon

Rohangiz Sabzalizadeh

Winnie Lim

Sioh Ting Cheoh

Shazia Mahmood

Fitore Muhazheri

Kerry White

Galina Dimitrova

Midday Supervisor

Marie Ayong

Midday Supervisor

Contracts 

Scott Hunter

Next Step Sports