Skip to content ↓

East Sheen Primary

Upper Richmond Rd West, London, SW14 8ED

Staff List

    

Headship Team 

Elizabeth Page

Headteacher MA (Hons Cantab) PGCE NPQH

Debbie Canner

Deputy Headteacher BA (Hons) PGCE

Donna Conner

Assistant Headteacher/SENDCo

Class Teachers 

Maddie Jensen

Reception EYFS Leader

Laura Fernandez

Reception

Claudia Stewart

Reception

Lottie Swift

Y1 KS1 Leader PE Coordinator

Joshua Bailey

Y1

Anna Lucas

Y1

Joe Easeman

Y2

Claire Bracey

Y2 Science Leader

Ronni Thorp

Y2

Dawn Clacher

Y3 Maths Leader

Claire Crichton

Y3

Enka Kapllani

Y3

Amanda Tetlock

Y4

Sharon Evans

Y4 KS2 Leader Computing Coordinator

Jade Fuller

Y4 KS2 Leader PE Coordinator

Georgina Daborn

Y4

Amy Spikereit

Y5

Carmel McGovern

Y5

Louisa Greig

Y5

Carla Hunter

Y5 KS2 Leader Thinking Schools Coordinator

Harry Page

Y6 KS2 Leader English Leader

Rebecca Moxom

Y6

Victoria Strang

Y6

Stephanie Reed

Y5 Music Leader

Catherine Parke

French Teacher

Teaching Assistants 

Lorna Major

HLTA

Gail Hankin

HLTA

Karen Hilder

HLTA

Ali Barnes

TA

Elizabeth Mends

EYFS TA

Emma Tatnell

TA

Holly Mitchell

EYFS TA

Jana Wanli

HLTA

Lea Heron

Interventions Assistant

Linda Phillips

TA

Melissa Tatnell

TA

Sarah Thompson

TA

Sarah Tatnell

TA

Simone Glen

TA

Susanne Harrison

TA

Toni Greaves

EYFS TA

Learning Support Assistants 

Ash Alexander

LSA Phoenix Room

Melvut Gunes

LSA Phoenix Room

Paul Edey

LSA

Tanya Jones

LSA

Deborah Skinner

LSA

Fiona Heath

LSA

Fran Foley

Pastoral and Inclusion Manager

Leyla Garcia Lewis

LSA

Szandra Hegedus

LSA

Ingrid Shercliff

LSA

Dagmara Wasilewska McGill

LSA

Holly Browm

LSA

Shelley Johnson

Leanne Francois

Learning Support Assistant

Administration Team 

Becky Webster

PA to Headship Team

Jan Regan

School Business Manager

Marie Hambridge

Administration Officer

Philip Hambridge

Caretaker

Emily Gray

Welfare Assistant

Maxine Bushell

Welfare Assistant

Wendy Kerschbaum

Administration Assistant

School Midday Supervisory Assistants 

David Rivers

Elizabeth Hassani

Hayley Baxter

Mary Ordanez

Rachel Rixon

Rohangiz Sabzalizadeh

Winnie Lim

Ranna Chaudry

Manija Gorgeh

Sioh Ting Cheoh

Shazia Mahmood

Fitore Muhazheri

Kerry White

Nicoleta Rotaru

Midday Supervisor

Galina Dimitrova

Midday Supervisor

Marie Ayong

Midday Supervisor

Contracts 

Kerry McClelland

Drama Therapist

Scott Hunter

Next Step Sports